Helska wycieczka kaszubska

W dniu 22 września 2018 roku uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego z klas pierwszych i drugich udali się na wycieczkę do Helu. Na miejscu dzieci zwiedziły Muzeum Rybołówstwa, gdzie poznały historię związaną z połowem ryb na Półwyspie Helskim oraz wodach zatoki.

Ponadto dzięki interaktywnej formie, przy pomocy symulatorów, mogły poczuć się jak na kutrze rybackim oraz spróbować swych sił w wyciąganiu rybackich sieci. Następnie udaliśmy się do Fokarium, gdzie miało miejsce karmienie tych zwierząt. Uczniowie zapoznali się z bałtycką fauną. Mała wycieczka po mieście oraz zakup pamiątek to kolejne z punktów wycieczki, których nie mogło zabraknąć w planie. W drodze powrotnej pojechaliśmy do Władysławowa, gdzie w Karczmie „Swojskie jadło” dzieciaki ze smakiem zjadły przygotowany dla nich obiad.

Tekst i zdjęcia: Paweł Wittbrodt