II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego

22 marca br. gimnazjaliści z klasy IIIB w składzie: Jan Gross, Cezary Truszkowski i Dawid Żabiełowicz, wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „Supermeni Wszech Czasów” zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich w Rumi.

Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, zaciekawienie historią życia wybitnych postaci związanych z Wielką Brytanią i USA oraz rozwijanie umiejętności  językowych. W tym roku, uczniowie musieli zaprezentować osiągnięcia jednej z wybranych postaci: Thomasa Jeffersona, księżnej Diany lub zespołu The Beatles. Rywalizacja składała się z trzech etapów: przygotowanie prezentacji multimedialnej, rozwiązanie testu oraz odegranie scenki (10-15 minut) ukazującej wybraną postać. Po zaciętej rywalizacji, nasi uczniowie przegrali tylko jednym punktem i zajęli zaszczytne II miejsce, zdobywając nie tylko dyplom i nagrody rzeczowe, ale również cenne punkty na świadectwie szkolnym.  Opieką oraz przygotowaniem uczniów do konkursu zajęła się pani Małgorzata Terlecka.

Serdecznie gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: M. Terlecka