Zdobyliśmy certyfikat: „Świetlica kształtująca prospołeczne postawy wśród uczniów”

W tym roku po raz drugi nasza świetlica przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu, tym razem pod hasłem „Świetlica kształtująca prospołeczne postawy wśród uczniów”.

Wykonaliśmy sześć zadań, niektóre z nich były prowadzone w tygodniowych blokach, a niektóre prowadzone były przez kilka miesięcy. Za każde z nich otrzymaliśmy maksymalną ilość punktów, co skutkowało otrzymaniem certyfikatu.

Zadania jakie były do wykonania to:

1. Zorganizowanie szkolnego konkursu plastycznego „Pomocna dłoń”.
  2. Przeprowadzenie Tygodnia Wolontariusza.
  3. Działania na rzecz społeczności lokalnej – należały do nich: udział w festynie rodzinnym, przygotowanie upominków na Dzień Nauczyciela, sprzątanie parku, dokarmianie ptaków w parku, przygotowanie kartek świątecznych z życzeniami dla pacjentów z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, przygotowanie upominków świątecznych dla gości przybyłych na szkolne jasełka, pomoc koleżeńska przy odrabianiu zadań domowych.
  4. Podjęcie działań mających na celu trwałe włączenie się w budowę dobrego klimatu w szkole.
  5. Pomoc w organizacji ogólnoszkolnej akcji „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”.
  6. Jestem tolerancyjny – blok zajęć.

Uczniowie bardzo chętne angażowali się w zaproponowane działania. Oprócz walorów edukacyjnych zajęcia sprawiały nam wiele radości i z pewnością część z nich będziemy kontynuować w przyszłym roku.

Tekst i zdjęcie: Agnieszka Brzezińska