Bicie rekordu w resuscytacji w naszej szkole

Dnia 16 października o godzinie 12.00 Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy” zainicjowanej przez Fundację WOŚP w ramach „ Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”.

Wzięło w niej udział  ponad 500 uczniów oraz nauczyciele. Strażacy z dużym zaangażowaniem udzielali fachowego instruktażu resuscytacji. Celem akcji było popularyzowanie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie oddechu. Była to wspaniała lekcja ratowania ludzkiego życia. W akcję zaangażowany był Urząd Miasta, który zorganizował manekiny niezbędne w tym przedsięwzięciu i którego przedstawiciele byli obecni podczas całej akcji.

Tekst: Tomasz Grodzicki

Zdjęcia: Teresa Dopke