Klasy IV w Bibliotece Powiatowej

W dniu 3 grudnia br. roku na zaproszenie pani Barbary Gusman, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, uczniowie z klas: IVa i IVb z wychowawcami p.Teresą Liegman i p. Patrykiem Wielmowcem oraz p. Mirosławą Wróblewską udali się na spektakl lalkowy pt. ,, Baśń o rycerzu bez konia”

Wystąpił Mateusz Marzec, znakomity aktor z Teatru Barnaby. W doskonały sposób użyczał głosu poruszanym przez siebie lalkom, świetnie śpiewał oraz umiejętnie prowadził dialog z młodą publicznością. Przedstawił zabawne przygody rycerza, który w końcu staje się szczęśliwym właścicielem konia oraz poślubia królewnę. Dzieci były zachwycone, o czym świadczyły wesołe okrzyki, głośny śpiew oraz gromkie brawa. Wyjazd z pewnością służył zintegrowaniu zespołów klasowych, a przede wszystkim rozwijaniu zainteresowań teatralnych wśród uczniów.

Tekst: Teresa Liegman

Zdjęcia: Mirosława Wróblewska, Łukasz Czerwiński