Młodzi przedsiębiorczy na podium

Pod koniec maja w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie odbył sie finał  powiatowego konkursu „Młodzi - Przedsiębiorczy” zorganizowanego pod patronatem Kaszubskiego Banku Spółdzielczego.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Alicja Nowosadzka, Nadia Kaczmarska, Dawid Żabiełowicz, Cezary Truszkowski, Jan Gross. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem p. Justyny Zabrodzkiej.

Pierwszy etap eliminacji polegał na rozwiązaniu testu sprawdzającego znajomość terminów ekonomicznych,  jak i umiejętności logicznego myślenia. Podczas przerwy uczestnicy mieli okazję obejrzeć prezentację na temat historii Kaszubskiego Banku Spółdzielczego przygotowaną przez Zarząd Banku. W drugim etapie uczniowie rywalizowali zespołowo. Szacowali wartość koszyka zakupowego, układali tekst reklamy wybranego przyboru szkolnego, tworzyli kryteria łączące podany zestaw wyrazów. Drużyna z naszej szkoły uplasowała się na II miejscu. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominki sponsorowane przez zarząd Kaszubskiego Banku Spółdzielczego.

Młodzież wykazała się kreatywnością, zwłaszcza w konkurencji dotyczącej reklamy przyborów szkolnych oraz umiejętnością dokonywania racjonalnych wyborów.

Tekst: J.Z.

Zdjęcia: I.L, M.R.