Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Czwartek, 2020-07-09

  Imieniny: Hieronima, Palomy

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1130010
  • Do końca roku: 175 dni
  • Do wakacji: -13 dni

Ostatnia wycieczka klas ósmych

Dnia 28 maja 2019 r. uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami udali się na czterodniową wycieczkę do PragiWrocławia. We wtorek rano wyruszyli w podróż autokarem. Pierwszego dnia, w drodze do Pragi, zwiedzili Skalne Miasto w Adršpach, spacerowali po malowniczym rezerwacie formacji skalnych, podziwiali skalny wodospad i szmaragdowe jezioro. 

Drugiego dnia uczniowie zwiedzali z przewodnikiem Pragę: wspięli się na wieżę widokową na Wzgórzu Petřín, spacerowali ‘królewską’ dzielnicą Hradczany, gdzie podziwiali Katedrę Św. Wita, Stary Pałac Królewski, Złotą Uliczkę. W kierunku Rynku Starego Miasta uczniowie przeszli Mostem Karola – słynnym mostem na Wełtawie z galerią barokowych pomników. Trzeciego dnia uczniowie podziwiali gotycki Zamek Karlštejn oraz przepiękną katedrę Św. Barbary w miejscowości Kutná Hora. Ostatnią, ekscentryczną atrakcją turystyczną w Czechach było kutnohorskie ossuarium – Kaplica Czaszek w Sedlecu. Ostatni dzień wycieczki uczniowie spędzili we Wrocławiu, zwiedzając z przewodnikiem Ostrów Tumski, Rynek, a na zakończenie pobytu w stolicy Dolnego Śląska udali się do Panoramy Racławickiej, gdzie cykloramiczny obraz przeniósł zwiedzających w sam środek bitwy 1794 roku. Z Wrocławia grupa wyruszyła w drogę powrotną.

Co mówią uczniowie? „Wycieczka bardzo mi się podobała. Zwiedziliśmy bardzo wiele interesujących miejsc oraz widzieliśmy bardzo ładne widoki. Myślę, że każdy z nas wyniósł coś z tej wycieczki i mam nadzieję, że kiedyś jeszcze pojadę na podobną wycieczkę.” (Małgorzata Gawrych, 8a). „Moim zdaniem wycieczka była bardzo udana i spędziliśmy miło czas poznając ciekawe fakty na temat Wrocławia i Pragi.” (Oliwia Skrzypkowska, 8a) „Wszyscy się dobrze bawili. Każdy spędził miło czas i może powiedzieć, że to był udany wyjazd. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i innym osobom które pomogły w organizowaniu tej wycieczki.” (Amelia Gościewska, 8a). „Naszym zdaniem, uczennic klasy ósmej, wycieczka była interesująca i edukacyjna. Poznaliśmy nową kulturę i obyczaje Czechów, jak i piękną architekturę.” (Natalia Jungiewicz i Judyta Mączka, kl. 8b).

Wycieczka pozostawiła wiele miłych wrażeń, była okazją do poznania ciekawych zakątków, a także do wspólnego spędzenia czasu i integracji klas. 

 

Tekst i zdjęcia: Grażyna Napieraj