Z wizytą w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie

W czwartek, 6 czerwca 2019r., na zaproszenie Pani Barbary Gusman, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, uczniowie z  klas: Ic oraz Id wraz  z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu z Panią Katarzyną Kopiec-Sekietą, autorką i ilustratorką książki pt. ,,Kos Albert na tropach zwierząt"

W trakcie spotkania autorka wraz z kosem Albertem opowiedziała o rozmaitych gatunkach naszej fauny. Opowieść tę ubarwiły piękne ilustracje i modele postaci zwierząt.

Dodatkową atrakcją dla dzieci był spacer po Wejherowie z przewodnikiem turystycznym Panem Jerzym Kąkolem. W Sali Narad Starostwa Powiatowego dzieci spotkały się z pracownikiem Wydziału Kultury - Panią Anną Mikucką. Pani Ania opowiedziała o atrakcjach turystycznych powiatu wejherowskiego. Uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu opisującego postawy patriotyczne.  Uczestnicy wycieczki otrzymali książkę-kolorowankę o atrakcjach powiatu wejherowskiego oraz dyplom.

Dziękujemy Pani Barbarze Gusman za zaproszenie.

Tekst: Anna Rokosz

Zdjęcia: Anna Rokosz, Ewa Ryś, Danuta Gajewska