Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Czwartek, 2019-12-12

  Imieniny: Ady, Aleksandra

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 352757
  • Do końca roku: 19 dni
  • Do wakacji: 197 dni

Świetlicowe Mistrzostwa Warcabowe – rozstrzygnięte

W trakcie roku szkolnego 2018/2019 dzieci z klas 1-3 uczestniczyły w turnieju warcabowym. Konkurs był przeznaczony dla dzieci uczęszczających do świetlicy. W rozgrywkach brało udział 24 dzieci potrafiących grać w warcaby. 

Wszyscy uczestnicy musieli rozegrać w systemie każdy z każdym po 4 gry, aby przejść do ćwierćfinału. Następnie w ćwierćfinale rozegrano łącznie 18 gier, w półfinale 8. Zawody wyłoniły 4 finalistów konkursu. Do finału przeszli: Tomasz Świeczkowski kl.1b, Adam Pleszczyński kl. 2d, Jakub Kurowski kl. 2c oraz Franciszek Hołówko kl. 3a. W finale rozegrano 8 meczów.

I miejsce zajął Tomasz Świeczkowski z kl.1b, II miejsce zajął laureat poprzedniej edycji rozgrywek w roku szkolnym 2017/2018 - Adam Pleszczyński z kl. 2d, a III miejsce -  Jakub Kurowski z kl.2c. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Zawody okazały się niełatwe. Trzeba się było zmierzyć z różnymi zawodnikami, grającymi w różny sposób. Rozgrywki wymagały koncentracji i umiejętności taktycznych. Wielu zawodników już planuje udział w zawodach w przyszłym roku i pilnie trenuje. Opiekunem turnieju i głównym sędzią była Beata Zawal-Brzezińska. W eliminacjach sędziowały także nauczycielki świetlicy: Izabela Jarzębska-Pawłowska, Agnieszka Brzezińska oraz Magdalena Guzow. Laureaci otrzymali nagrody, a każdy z uczestników dyplom i nagrodę pocieszenia.

Tekst i zdjęcia: Beata Zawal-Brzezińska