Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Środa, 2020-05-27

  Imieniny: Amandy, Jana

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 981007
  • Do końca roku: 218 dni
  • Do wakacji: 30 dni

Nietypowe pożegnanie absolwentów

W tym roku mieliśmy okazję spotkać się z niepowtarzalnym, bo podwójnym pożegnaniem absolwentów, którzy kończyli klasę ósmą w Szkole Podstawowej nr 3 oraz trzecią gimnazjum w Gimnazjum nr 2 w Redzie.

 

Pierwsza uroczystość rozpoczęła się o godz. 13.00 na "zielonej" sali gimnastycznej. W części oficjalnej zostały rozdane świadectwa i listy gratulacyjne dla rodziców tych uczniów, którzy w trakcie trwania etapu edukacyjnego otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Uroczystość uświetniło przedstawienie przygotowane właśnie przez samych absolwentów podstawówki i gimnazjum, którzy wchodząc w role nauczycieli i uczniów, odegrali scenki z życia szkoły. W sposób humorystyczny i z dużym przymrużeniem oka zaprezentowali zdobywanie wykształcenia na poszczególnych lekcjach. Pożądany efekt, czyli przykuć uwagę widza i go rozbawić oprócz gry aktorskiej został osiągnięty poprzez wplecenie różnorodnych fragmentów piosenek, które stanowiły komentarz bądź dopełnienie do danej scenki.

Pożegnanie absolwentów gimnazjum miało miejsce o godz. 15.00 również na "zielonej "sali. Wśród zaproszonych gości znalazły się m. in. Zastępca Burmistrza  Miasta Redy p. Halina Grzeszczuk, Sekretarz Miasta p. Hanna Janiak oraz była

dyrektor Gimnazjum nr 2  p. Teresa Kania. Absolwenci otrzymali w trakcie trwania części oficjalnej świadectwa, a rodzice niektórych uczniów listy gratulacyjne. Absolwenci gimnazjum podobnie jak absolwenci podstawówki złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Po raz ostatni został zaśpiewany hymn Gimnazjum nr 2 w Redzie, które zgodnie z nową ustawą zostaje definitywnie wygaszone. Część artystyczną przygotowały p. Mirosława Niewiadomska i Hanna Rojek, natomiast chór p. Monika Kitel.

Wszystkim absolwentom, życzymy  wytchnienia, aby wkraczając we wrześniu w mury nowych szkół ze zdwojoną energią podjęli wysiłek związany nowym etapem edukacyjnym. Mamy też nadzieję, że podjęte decyzje związane z wyborem nowej szkoły zaowocują satysfakcją i ze zamierzone cele zostaną szybko osiągnięte. Gratulujemy i powodzenia!

 

Tekst: Hanna Rojek

Zdjęcia: Aleksandra Kurzawa, Teresa Dopke