Pasowanie na ucznia

Dnia 27 września 2019r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia. Na sali zgromadzili się uczniowie, rodzice oraz dyrekcja szkoły. Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów z klas pierwszych.

Następnie wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy.  Po przemówieniu dyrektora szkoły – Jana Skrobula, pierwszoklasiści przystąpili do złożenia  przyrzeczenia i każdy został uroczyście pasowany na ucznia. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały część artystyczną, w której  wystąpili przedstawiciele każdej klasy, a następnie wspólnie odśpiewano piosenki. Uczniowie z klas trzecich przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek przepiękne zakładki, które niewątpliwie przydadzą się pierwszoklasistom. Cała uroczystość odbyła się na tle pięknej dekoracji wykonanej przez panie: Alicję Formellę i Hannę Zwierzycką. Po zakończeniu uroczystości rodzice wraz z uczniami i wychowawczyniami rozeszli się do swoich sal, aby świętować to jakże ważne wydarzenie w kameralnym gronie swojej klasy.

Tekst: Agnieszka Tatara

Zdjęcia: Katarzyna Kałuża