Sukcesy w recytatorskim konkursie kaszubskim.

We wtorek, 26.04.2022r., w sali MOSiR w Redzie, odbyły się eliminacje miejskie konkursu recytatorskiego Rodno Mowa. Uczestnicy recytowali kaszubskie wiersze i fragment prozy. Naszą szkołę w kategorii klas I-III reprezentowały dzielnie uczennice: Emilia Błąkała (1d), Hanna Bobin (1d), Joanna Elmanowska (1d), Lena Bobkowska (1d), Lena Hołówka (1d), Hanna Szablewska (2b), Weronika Metelska (2d), Zuzanna Kłobuszyńska (2d), Julia Antosiewicz (3a), Amelia Skurtys (3b) i Alicja Zarzycka (3b). Wyróżnione zostały: Hanna Bobin i Emilia Błąkała. Trzecie miejsce jury przyznało Zuzuannie Kłobuszyńskiej. Na etapie powiatowym, w wejherowskim muzeum, reprezentować szkołę będzie Hanna Szablewska, która zajęła I miejsce. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy, za Hanię w kolejnym etapie trzymamy kciuki - to już 12 maja.

Tekst i zdjęcia: Anna Świstun