Sukcesy naszych czytelników w Wielkich Maratonach Czytelniczych

Do tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego na wszystkich czterech poziomach wiekowych zgłosiło się w sumie 741 placówek z całego kraju. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 8201 uczniów pod opieką 791 nauczycieli.

W XIII już edycji Maratonu dla klas 4-6 „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” zgłosiły się 224 placówki, a uczestniczyło 2215 uczniów pod opieką 244 nauczycieli. Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie: Agata Markiewicz-Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz, Zbigniew Walczak, przyznała 108 tytułów laureata, 112 tytułów finalisty i 130 wyróżnień.  Wśród uczniów naszej szkoły tytuł finalisty zdobyła Paulina Brzuchalska z 5d.

Natomiast do XI edycji Maratonu „W lustrze książki” dla klas 7-8 zgłosiło się 226 szkół z całej Polski. Maraton ukończyło 1358 uczniów, nad którymi opiekę sprawowało 232 nauczycieli. Komisja konkursowa przyznała 63 tytuły laureata, 86 tytułów finalisty oraz 115 wyróżnień. W naszej szkole tytuł laureata zdobyło 4 uczniów: Alicja Pleszczyńska z 8a, Kinga Hupka z 8a, Marcelina Malottki z 8c, Konrad Wasiuta z 7a. Tytuł finalisty otrzymała Lena Roczyniewska z 7c. Gratulujemy nagrodzonym, ale wyrazy uznania ślemy także do tych uczniów, którzy wykazali się równie dużą wiedzą i zaangażowaniem w przygotowania do każdego testu z przeczytanej książki, poświęcili dużo czasu i starań, żeby wytrwać do końca maratonu, który trwał od września do kwietnia. Brawa dla 20 uczestników z klas 7-8 i 9 czytelników z klas 4-6. Uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone nagrody odbędzie się 14 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Niech satysfakcją dla wszystkich czytelników będzie to, że poznali ciekawe książki o różnorodnej tematyce, wzbogacili swoją wiedzę i zdobyli nowe doświadczenia.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke i Mirosława Wróblewska