Wycieczka klas zerowych do Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie

We wtorek 24 maja klasy: 0a, 0b i 0c wybrały się na wycieczkę do Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie. Dzieci wędrowały szlakiem Alicji w Zaczarowanym Lesie, gdzie czekały na nie niespodzianki w postaci obiektów, roślin i owadów w makroskali, na końcu zaś labirynt zmysłów. Podczas wędrówki towarzyszył nam pan przewodnik, który przekazywał leśne ciekawostki i chętnie odpowiadał na pytania dzieci. Kolejną atrakcją były warsztaty z leśnikiem-edukatorem ,,Dotknij lasu”. Były to proste zajęcia nastawione na wykorzystywanie zmysłów w kontakcie z przyrodą i na kreatywną zabawę. Wszystko odbywało się podczas spaceru po kolekcjach botanicznych ogrodu oraz fragmentu lasu. Ostatnią atrakcją było ognisko z kiełbaskami i beztroska zabawa na placu zabaw.  Przedszkolaki wróciły z wycieczki zmęczone, ale zadowolone i dotlenione.

Tekst: Klaudia Miotk

Zdjęcia: Klaudia Miotk, Joanna Ruszczyńska, Urszula Szmeichel