Spartakiada klas 1-3

Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca 2022r. odbyła się spartakiada dla uczniów klas I – III. Głównym celem rywalizacji sportowej było podniesienie sprawności fizycznej uczniów, promowanie zdrowego stylu życia, umiejętności współpracy w zespole oraz przestrzeganie zasad fair-play.

Spartakiada rozpoczęła się od wspólnej rozgrzewki, następnie uczniowie podzieleni zostali na klasy spośród których wybrali 10-osobowe drużyny. Poszczególne konkurencje sportowe odbywały się systemem wyścigu rzędów, w których uczniowie odbywali różnego rodzaju ćwiczenia. Zawodnicy wykazywali się umiejętnościami w biegu na jednej nodze, na czworakach czy biegu z woreczkiem na głowie. Poszczególne konkurencje uczniowie wykonywali z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem przy głośnym dopingu swoich drużyn.

Spartakiada przebiegła w atmosferze zdrowej rywalizacji sportowej oraz wzajemnym szacunku, sprawiając uczniom wiele radości.

Spartakiadę  przygotowały panie: Bogumiła Deksnait-Naczk, Anna Świstun, Alina Dampc, Katarzyna Kałuża.

Tekst: Alina Dampc, Katarzyna Kałuża

Zdjęcia: Anna Jankowska, Maria Szymoniak, Hanna Zwierzycka, Anna  Rokosz, Anna Świstun