XVII Spotkania z książką

W tym roku szkolnym po raz siedemnasty biblioteka prowadziła akcję pod hasłem „Spotkania z książką”. Dzieci z klas pierwszych podczas spotkań z bibliotekarką, Teresą Dopke, poznawały ciekawe bajki, baśnie i legendy, których uważnie słuchały, by potem móc odpowiadać na pytania z nimi związane. Nagrodą były punkty, które uczniowie zbierali przez cały rok szkolny. Spotkania te były również okazją dla dzieci, aby wypowiedzieć się na różne tematy związane z czytaną historią. Każde zajęcia kończyły się wykonaniem pracy plastycznej. Przez cały rok szkolny odbyły się 32 takiespotkania, a 19 uczniów z największą liczbą punktów otrzymało dyplomy z tytułem „najlepszego słuchacza” oraz nagrody, zaś wszyscy pierwszoklasiści zostali poczęstowani małym co nieco.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke