Konkurs na najlepiej czytającą klasę

Przez cały rok szkolny uczniowie mają okazję wypożyczać z biblioteki nie tylko lektury, ale i inne książki. Biorą udział w różnego rodzaju konkursach bibliotecznych, w których muszą się wykazać znajomością treści książek. Co miesiąc wybierani są super czytelnicy, którzy zostają nagrodzeni dyplomami i upominkami. Wszystko to wpływa na stan wypożyczeń danej klasy. Czerwiec będący miesiącem podsumowań roku szkolnego jest okazją do statystyk, z których wynika, że w klasach 1 zwyciężyła 1c, w klasach 2 - 3 klasa 2b, a w klasach 4 – 8 klasa 4b. Gratulujemy najlepiej wypożyczającym klasom, które otrzymały dyplomy oraz słodkości. A wszystkim biblioteka przypomina, że najlepsze wakacje w pięknych okolicznościach przyrody można spędzać z ciekawą książką, do czego zachęcamy.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke