Wycieczka do Bychowa

20.06.2022r. klasy: IIa i IIb były na wycieczce w Bychowie w Muzeum Przedmiotów Historycznych i Zapomnianych. Jest to muzeum prywatne, które powstało w wyniku długoletniej pasji właściciela.

Pobyt nasz rozpoczął się od spaceru przez pola i łąki. Dzieci mogły dotknąć zboża, rzepaku, ziemniaków. Potem wzięły udział w warsztatach kulinarnych, piekły racuchy z jabłkami, które potem z apetytem zajadały. Kolejnym punktem naszego programu było zwiedzanie muzeum, gdzie dzieci z zainteresowaniem przyglądały się narzędziom rolniczym, stolarskim, kowalskim  i domowym. Takim, o których świat już dziś zapomniał.

Oczywiście na zakończenie było ognisko i pieczenie kiełbasek, do których zostaliśmy poczęstowani domowym chlebem oraz kompotem z truskawek i rabarbaru.

Wycieczka była okazją nie tylko do fantastycznej zabawy, ale okazją do poznania nowych smaków i zapachów. Ale przede wszystkim była wspaniałą lekcją historii.

Tekst: Maria Szymoniak

Zdjęcia: Maria Szymoniak, Laura Gajkowska