Wybory do nowego zarządu Samorządu Uczniowskiego

9 czerwca uczniowie SP nr 3 w Redzie wybierali skład nowego SU, który będzie pracował w roku szkolnym 2022/2023. Swoje kandydatury zgłosiły 4 osoby, uczennice klas siódmych: Zuzanna Wróbel 7a, Zuzanna Neumann 7b, Maja Szordykowska 7c, Zuzanna Neumann 7b i Nikola Rózga klasa 7d.

Po przeliczeniu głosów okazało się, że trzeba będzie zorganizować drugą turę wyborów, ponieważ Maja Szordykowska i Zuzanna Neumann zdobyły tyle samo głosów. Ponowie społeczność uczniowska poszła do urny wyborczej i oddała głos na swoją kandydatkę 10 czerwca. Tym razem Maja Szordykowska zdobyła 136 głosów i została nową przewodniczącą SU, natomiast Zuzanna Neumann zgromadziła 118 głosów i będzie jej zastępczynią. Nikola Rózga została skarbnikiem, a Zuzanna Wróbel będzie pełniła funkcję członka SU.

Cieszy nas fakt, iż każda z przyszłych ósmych klas będzie miała swojego reprezentanta w samorządzie. Nowemu zarządowi życzymy wytrwałości w pełnieniu nowych obowiązków, a także kreatywności i życzliwej atmosfery współpracy.

Opiekunki Samorządu Szkolnego: Marlena Skowrońska i Hanna Rojek.

Tekst: Hanna Rojek

Zdjęcia: Marlena Skowrońska