Zielona Szkoła w Wilimach

Ranem 20.06 klasy: 8b, 8c, 8d i 7c wyjechały na zieloną szkołę do pięknej mazurskiej miejscowości Wilimy. Uczniowie korzystali z uroków jeziora Dadaj – pływali na kajakach, ścigali się na Omegach, a nawet się w nim kąpali. Jednak młodzież nie korzystała z samego jeziora – w ośrodku grali w przeróżne planszówki, piłkarzyki, ping ponga, padla, pokonywali swoje lęki w parku linowym, strzelali do celu z łuku i robili salta na eurobungee. Pierwszego wieczoru uczniowie mieli dyskotekę, podczas której bawili się do największych hitów. Na koniec drugiego dnia grali w randkę w ciemno, gdzie poznawali się wzajemnie, a następnie piekli kiełbaski na ognisku. Mimo tego, że pogoda niezbyt dopisała, wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu: młodzież, nauczycielki oraz kadra z ośrodka. Pożegnanie z instruktorami było naprawdę emocjonalne i świadczyło o tym, że uczniowie przywiozą do domu wiele miłych wspomnień.

Tekst: Anna Zwierzycka-Richert