Projekty edukacyjne w świetlicy

W tym roku szkolnym nasza świetlica bierze udział w dwóch ogólnopolskich projektach edukacyjnych, są to:

1. Ogólnopolski projekt edukacyjny „W tekturowy świecie dobrze bawić się będziecie”, którego głównym celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej i postaw proekologicznych, oraz uświadamianie zależności stanu środowiska od działalności człowieka.

2. Ogólnopolski projekt edukacyjny „Zabawa sztuką” - celem tego projektu jest przede wszystkim: wprowadzenie dzieci w świat sztuki, zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami, rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno, zapoznanie z różnorodnymi technikami plastycznymi oraz odkrywanie dziecięcych talentów.

Mamy nadzieję, że realizacja zadań z obu projektów przyniesie dzieciom wiele radości, rozbudzi ciekawość oraz poszerzy wiedzę na temat ekologii i sztuki. Już nie możemy doczekać się ich realizacji!

Tekst: Żaneta Animucka