Jesień w bibliotece

Co się dzieje w bibliotece?

Ten, kto lubi czytać książki już na pewno zajrzał do biblioteki.

Ten, kto lubi czytać książki już na pewno zajrzał do biblioteki. Niektórzy niepokoili się, że na początku roku szkolnego biblioteka była nieczynna i nie można było czytać książek.

Jaka była tego przyczyna? Było to spowodowane tym, że w pierwszej kolejności trzeba było zająć się podręcznikami, żeby zapewnić je wszystkim uczniom.

Panie bibliotekarki już pod koniec sierpnia uwijały się w bibliotece, przyjmowały niezliczoną ilość kartonów z nadesłanymi podręcznikami, które trzeba było  rozpakować, policzyć, opieczętować, ponumerować, podzielić na klasy według tytułów, sporządzić imienne listy dla każdej klasy w celu wpisania każdemu uczniowi wypożyczonych podręczników i wykonać jeszcze wiele prac, aby uczniowie mogli je dostać na początku roku szkolnego. Ten ogrom pracy został bardzo szybko wykonany, tak żeby w pierwszym tygodniu września wszyscy uczniowie mogli już korzystać z podręczników.

Teraz biblioteka służy już czytelnikom, którzy bez przeszkód mogą z niej korzystać. Jako pierwsze zostały wypożyczone książki, które cieszyły się największym powodzeniem, czyli lektury szkolne.

Pierwszego dnia wypożyczeń odwiedziło bibliotekę ponad stu uczniów, a w kolejne dni też drzwi bibliotek, „się nie zamykały”. Kiedy już pierwszy „głód czytelniczy” został zaspokojony zapraszamy do biblioteki, żeby zapoznać się z nowościami i poszukać dla siebie ciekawych pozycji na jesienne dni. Wśród nowości znajdują się kolejne części poczytnych książek np. „Nelly Rapp i podziemne skrzaty”, „Dziennik Cwaniaczka. Krótka piłka”, „Drużyna. Morska pogoń”, „Skarb Mikołajka”, „Ostatnie dzieciaki na ziemi i ostrze mocy”, „Małe licho i babskie sprawki” i kilka innych.

Jesień zawitała też do biblioteki, co widać po wystroju biblioteki. Także w tym roku poszukiwać będziemy ,,Super Czytelników”, czyli tych, którzy przeczytali w danym miesiącu najwięcej książek. Zachęcamy i zapraszamy!

Hasło przed biblioteką brzmi: Wypożycz książkę – To będzie dobry dzień.

Wypożyczajcie i czytajcie książki powtarzając sobie taką wyliczankę:

,,Głowa, kolana, uszy, pięty,

jestem dzisiaj uśmiechnięty!

Głowa, kolana, uszy, twarz,

To CZYTANIA nadszedł czas!”

Tekst i zdjęcia: Mirosława Wróblewska