Zabawa sztuką - projekt edukacyjny realizowany w świetlicy

Zabawa sztuką jest to ogólnopolski projekt mający na celu pobudzić wyobraźnię i kreatywność dzieci.

Nie wykorzystujemy kolorowanek, gotowych szablonów czy wzorów.

Pierwszym zadaniem projektowym, jaki zrealizowaliśmy podczas zajęć w świetlicy były prace malarskie techniką TWAL.

TWAL (Thinking with a Line) to technika opracowana przez Cathy Topal na bazie jej doświadczeń, ale i założeń różnych nurtów i filozofii m.in. Friedricha Froebla, Reggio Emilia. Rozwijając skrót i tłumacząc go na język polski jest to po prostu myślenie linią. Linia jest podstawowym elementem sztuki, projektowania i kluczem do odblokowania procesu twórczego. Technika polega na używaniu kartonu do odbija linii i tym samym tworzenia własnych kompozycji (https://www.zabawasztuka.pl/2022/07/twal.html).

Spójrzcie jak piękne kompozycje udało nam się stworzyć.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Brzezińska