Europejski Tydzień Sportu

W dniach 26-30 września obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu. Jego celem jest promowanie sportu i aktywności fizycznej wśród WSZYSTKICH obywateli, bez względu na płeć, wiek, sprawność fizyczną czy pochodzenie.

W tym roku poszczególne dni tygodnia stały pod znakiem konkretnej dyscypliny sportu, a co lepsze, kraju w którym króluje dana dyscyplina np. poniedziałek był dniem lekkoatletyki, która w Polsce stoi na bardzo wysokim poziomie. Wtorek był dniem piłki siatkowej, gdzie Mistrzami Świata są Włosi itp. Uczniowie ubierali się w  barwy danego kraju,  przez co mogli wykazać się kreatywnością.

Ponadto, podczas długich przerw na sali gimnastycznej uczniowie mogli pokazać, co potrafią w tańcu. Belgijka królowała w tegorocznej edycji - był to niesamowity taniec integrujący wszystkie grupy wiekowe.

Nie zabrakło również prac plastycznych. Po rozlosowaniu danego państwa, klasa miała za zadanie wykonać plakat o tematyce sportowej danego kraju.

Uczniowie naszej szkoły (klasy IV-VIII)  po raz kolejny wykazali się ogromnym zainteresowaniem oraz aktywnością podczas projektu.

Wszystkim uczniom bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz wspaniałą zabawę.

Tekst i zdjęcia: Justyna Skrzypczak