Mistrzostwa Redy w Trójkach Koszykarskich - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

17.10.2022r. w hali sportowej SP2 odbyły się Miejskie Mistrzostwa w Koszykówce 3x3 w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do zawodów przystąpiły reprezentacje czterech szkół. W kategorii dziewcząt bezapelacyjnym mistrzem Redy została reprezentacja naszej szkoły w składzie : Dominika Bietzke, Zuzanna Paluch, Oliwia Olszewska, Nikola Rózga, Lena Michels. Dziewczęta będą reprezentować nasze miasto na Mistrzostwach Powiatu. Drużyna męska SP3, w której skład wchodzili: Aleksander Bojanowski, Antoni Miotk, Paweł Treder, Błażej Sudnik i Łukasz Klamecki, wygrała dwa mecze, natomiast w trzecim, bardzo zaciętym boju uległa SP2 przegrywając tylko jednym punktem, tym samym zdobywając wicemistrzostwo naszego miasta.

Nasi uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami, wolą walki, kierując się przy tym zasadami fair play, za co należą się im ogromne gratulacje.

Tekst i zdjęcia: Karolina Hajdel