Tydzień rozmaitości w świetlicy

Poniedziałek przywitał nas puszystym białym śniegiem. Radość dzieci ze wszech miar nieokiełznana! Udaliśmy się zatem na plac zabaw, aby ulepić naszego, pierwszego w tym roku szkolnym, bałwana. Dzieci również uznały, że jesienne ozdoby na oknie nie pasują do aktualnej pogody i zaczęło się wielkie zimowe ozdabianie okien. Przy pomocy dzieci, pani Żaneta z chirurgiczną precyzją naklejała na okna śnieżny krajobraz.

W świetlicy obchodziliśmy również Dzień Życzliwości i Dzień Praw Dziecka. Dzieci w słoiku Życzliwości, który przygotowała pani Marta, mogły wylosować zadanie dnia (np. uśmiechnąć się do kolegi/koleżanki, pobawić się z kolegą/koleżanką z innej klasy itd.). Z panią Karoliną dzieci natomiast stworzyły "kwiatki miłych słów".  Dzieci chętnie wykonywały zadania. Odbyła się również pogadanka na temat praw, jakie mają dzieci. Został również wykonany plakat z tej okazji.

W środę, natomiast, obchodziliśmy Dzień Kredki i tutaj również nie mogło zabraknąć zadań do wykonania- z obierków po naostrzonych kredkach tworzyliśmy pracę plastyczną. Dzieci miały pięknie naostrzone kredki ćwicząc motorykę małą, a i piękne prace powstały!

A na koniec, wisienka na torcie, Dzień Pluszowego Misia!

Dzieci stworzyły z panią Żanetą i panią Martą sporych rozmiarów plakat misia zrobiony z szarego papieru podartego na małe kawałki- tutaj zasługa chłopców za ten tak dobrze porwany i pognieciony papier.

Z panią Beatą dzieci tworzyły trójwymiarowe stojące misie z eko odpadów, a z panią Karoliną projektowaliśmy nowe fantazyjne wzory misiów, które może za kilka lat, kto wie, znajdą się na witrynach sklepów z zabawkami?

Tekst: Karolina Kułaga

Zdjęcia: Karolina Kułaga, Marta Januszanis, Żaneta Animucka