Maraton Pisania Listów w naszej szkole

"Aby zło zatriumfowało, wystarczy, aby prawi ludzie nic nie robili", czyli Maraton Pisania Listów w naszej szkole

Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (obchodzonego 10 grudnia) miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane, by odmienić ich los. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich.

W tym roku motywem przewodnim Maratonu jest prawo do pokojowych zgromadzeń. Demonstracje to niezwykle istotne narzędzie zmiany społecznej, tymczasem na całym świecie władze brutalnie tłumią i bezprawnie zakazują zgromadzeń.

Z tej okazji w naszej szkole również został zorganizowany po raz pierwszy Maraton Pisania Listów. Uczniowie 24 listopada i 1 grudnia br. w sali 206 włączyli się w działania Amnesty International. Łącznie napisali 87 listów, które zostały rozesłane do odpowiednich władz wskazanych przez organizację AI. Do maratonu przystąpiło bezinteresownie, co zasługuje na pochwałę, 20 osób z naszej szkoły. Okazali wsparcie tym, których spotyka więzienie i prześladowania tylko dlatego, że odważyli się głośno sprzeciwić niesprawiedliwości!

Szczerze gratulujemy i bardzo się cieszymy, że w naszej społeczności szkolnej są jednostki, które są wrażliwe na krzywdę innych i chcą nieść pomoc, tam gdzie wydaje się ona niemożliwa.

Tekst: Hanna Rojek

Zdjęcia: Mariola Szreder