Andrzejki w świetlicy

W minionym tygodniu obchodziliśmy Andrzejki i z tej okazji w naszej świetlicy zapanował czarodziejski klimat. Dzieci miały okazję przenieść się do magicznego świata wróżb, które dostarczyły nam wiele przeżyć i emocji. Dzięki wielu wróżbom dzieci mogły dowiedzieć się, jak będzie brzmiało imię ich przyszłego wybranka bądź wybranki, jaki zawód będą wykonywać lub jakie czekają na nich niespodzianki. I jeśli wierzyć świetlicowym wróżbom wszyscy będą piękni, szczęśliwi i bardzo bogaci. Panie przygotowały słodki poczęstunek dla dzieci, w którym również skrywały się wróżby. Świetliczanki wykonały piękne ozdoby i prace plastyczne o tematyce związanej z Andrzejkami.

Ponadto na świetlicowej tablicy powstał kalendarz adwentowy, składa się on z 24 kopert, w których skrywają się niesamowite zadania i aktywności o tematyce świątecznej. Dzieci z chęcią zaczęły już otwierać pierwsze koperty i ochoczo wykonywać zadania i nie mogą się doczekać kolejnych wyzwań.

Uczniowie stworzyli również plakat przedstawiający tabelę mistrzostw świata w Katarze, oczywiście wierzymy, że Polska zagra w finale.

Tekst: Marta Januszanis

Zdjęcia: Żaneta Animucka, Karolina Kułaga, Marta Januszanis