Pierwszoklasiści zostali czytelnikami biblioteki szkolnej

W dniach 5 – 16.12 w bibliotece odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika” uczniów z  pięciu  klas pierwszych. Dzieci w odświętnych strojach przybyły do biblioteki,  by stać się jej czytelnikami i móc wypożyczać książki. Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki; godzinami jej otwarcia; ułożeniem książek na regałach oraz rozmawiali o tym, w jaki sposób należy szanować książki. Uczniowie wzięli również udział w scence prezentującej w jaki sposób wypożycza się książki. Nastąpiło także złożenie uroczystej przysięgi i dzieci zostały czytelnikami. Po podpisaniu swoich kart czytelniczych wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz zakładki, które wykonały dla nich dzieci z klas trzecich.

W tym roku nowi czytelnicy otrzymali w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”  wyprawki czytelnicze z książką „Pierwsze abecadło” oraz kreatywnym alfabetem. Projekt ten jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzieci z klasy 1a z okazji uroczystości podarowały dwie książki, za które biblioteka bardzo dziękuje.

Tekst: Teresa Dopke

Zdjęcia: Wychowawcy klas pierwszych, Mirosława Wróblewska, Teresa Dopke