Kaszubskie konkursy

Listopad i grudzień obfitowały w konkursy z języka kaszubskiego, w których nasi uczniowie chętnie brali udział. W listopadzie dwójka dzielnych reprezentantów- nie tylko z naszej szkoły, ale i całej Redy - udała się do Miastka pisać XXI Dyktando Kaszubskie. Brunon Lis (2d) i Weronika Hinc (4e) podjęli się niełatwego zadania zmagania się z arcytrudną kaszubską ortografią, a Weronice udało się przejść do finałowego dyktanda. Dwójka uczestników świetnie się bawiła korzystając z wielu atrakcji podczas konkursu.

Kolejne zmagania dotyczyły umiejętności czytania po kaszubsku - w etapie powiatowym konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô, który odbył się w Szemudzie, szkołę reprezentowały Zuzanna Dunst (1d) i  Weronika Hinc (4e).

Z kolei w grudniu odbył się konkurs recytatorski poezji Ewy Warmowskiej. Wysłania nagrania swojej recytacji podjęły się Hanna Bobin (2d) i Hanna Szablewska (3b). Recytacje były naprawdę piękne.

Wszystkim, którzy brali udział w kaszubskich konkursach i wydarzeniach gratulujemy odwagi i pracowitości, bo język kaszubski jest bardzo piękny, ale i niełatwy.

Tekst i zdjęcia: Anna Świstun