Świąteczny kiermasz - akcja charytatywna

W ostatni czwartek przed świętami, czyli 22 grudnia na terenie naszej szkoły odbył się kiermasz świąteczny, który miał na celu wesprzeć rodzinę pogorzelców z Redy, którzy pod koniec roku stracili dach nad głową w wyniku pożaru.

Kiermasz był czynny od godziny 8.00 do 16.00. Zgromadzone stroiki świąteczne, ozdoby, wieńce, pierniki pochodziły od uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Cała nasza lokalna społeczność włączyła się w przygotowania, by później móc zakupić wypatrzony wcześniej świąteczny przedmiot.

Dziękujemy wszystkim, którzy gromadzili przedmioty na sprzedaż, a także samodzielnie je wykonali. Zaangażowali się uczniowie i nauczyciele zarówno z klas młodszych jak i starszych, a także świetlica, która przygotowała sporą część dekoracji.

W całości zgromadzone fundusze zostały przekazane poszkodowanej rodzinie przed świętami. Serdecznie dziękujemy.

Tekst: Hanna Rojek

Zdjęcia: Hanna Rojek