Witamy w nowym roku w świetlicy

W świetlicy przywitaliśmy nowy rok pięknymi pracami plastycznymi, które świeciły brokatem i cekinami. Dzieci wybrały się na salę gimnastyczną, gdzie mogły wybiegać świąteczne potrawy i  zbudowały niesamowity tor przeszkód, którego przejście dostarczyło mnóstwo ekscytacji i dobrej zabawy. Jak zwykle nie zabrakło w świetlicy prac plastycznych. W tym tygodniu, jako że mamy zimę, co prawda tylko kalendarzową, na wyróżnienie zasłużył bałwan. Powstał więc bałwan z płatków kosmetycznych ze śniegiem styropianowym, który dzieci dmuchały za pomocą słomek. Na koniec tygodnia niestety ten symbol zimy nam się roztopił. Na zajęciach rozmawialiśmy również o zwierzętach zimowych w Polsce, poznaliśmy ich zwyczaje i dowiedzieliśmy się, jak sobie radzą, by przetrwać mroźną zimę. Dzieci wykonały  karmnik, do którego zawitały pięknie pokolorowane zimowe ptaki.  Ponadto w czwartek obchodziliśmy ,,Dzień bitej śmietany” i z tej okazji  świetliczaki ubijały  śmietanę i zajadały ją z goframi. To było bardzo smaczne zakończenie tygodnia.

Tekst: Marta Januszanis

Zdjęcia: Marta Januszanis, Karolina Kułaga