Bezpieczne ferie, sporty zimowe i rozstrzygnięcie konkursu na wzorowego świetliczaka

W tym tygodniu w świetlicy bardzo dużo mówiliśmy o tym, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie zimowe. Odbyły się na ten temat pogadanki, dzieci zobaczyły film edukacyjny pt. „Bezpieczne ferie zimowe”. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych przedstawiających zasady bezpiecznego spędzania czasu podczas ferii zimowych.

Rozmawialiśmy też o sportach zimowych, sportowym zachowaniu i współzawodnictwie podczas gier i zabaw. Powstały piękne prace plastyczne przedstawiające narciarzy oraz wydrapywanki ukazujące m.in. różne sporty i bałwany. Odbyły się także zajęcia sensoplastyczne, podczas których dzieci wykonały sztuczny śnieg z mąki ziemniaczanej i balsamu, lepiąc później bałwany.

Dodatkowo wykonaliśmy upominki dla babć i dziadków - przepiękne kolorowe laurki i kalendarze.

Rozstrzygnęliśmy również konkurs na wzorowego świetliczaka. W tym semestrze pierwsze miejsce zajęła Emilka Białaszewska z kl. IB. Drugie miejsce zdobyły: Zuzia Andrzejewska z kl. IIC i Hania Skwierawska z kl. IIID, trzecie natomiast Julia Łazińska z kl. IB.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i wszystkim życzymy udanych ferii!

Tekst: Żaneta Animucka

Zdjęcia: Beata Zawal-Brzezińska, Karolina Kułaga, Marta Januszanis, Żaneta Animucka