Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High Flier

W dniu 8 grudnia 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier, zaś po sześciu tygodniach – już w trakcie ferii zimowych, poznaliśmy jego wyniki. Test konkursowy, do którego przystąpiło dwadzieścioro uczniów klas 5-8 naszej szkoły, był testem jednokrotnego wyboru, obejmującym 30 zadań o różnym stopniu trudności z zakresu gramatyki i leksyki oraz znajomości elementów kultury krajów anglojęzycznych.

W konkursie uczestniczyło ponad sześć tysięcy uczniów z 256 szkół z całej Polski; językowa rozgrywka wyłoniła dziewięćdziesięcioro laureatów, a pośród nich znalazło się troje uczniów naszej szkoły, którzy doskonale uporali się z przygotowanymi zadaniami, wykazując przy tym solidną wiedzę i umiejętności: Tomasz Terlecki (5c), Tymoteusz Wróbel (5a) – zajmując 1 miejsce w województwie i 1 miejsce w kraju oraz Ida Figlarek (8d) – zajmując 1 miejsce w województwie i 6 miejsce w kraju. Cała trójka laureatów uhonorowana została wartościowymi nagrodami rzeczowymi.

Na wyrazy uznania zasługują również uczniowie, którym przyznano wyróżnienia za uzyskanie bardzo dobrego wyniku: Michał Dusiński (8b) – 2 miejsce w województwie, Milena Kopczyńska (5a) – 6 miejsce w województwie, Nina Kulińska (5a) – 7 miejsce w województwie, Hanna Stasiłowicz (5c) – 9 miejsce w województwie, Nadia Szordykowska (5b) – 11 miejsce w województwie, a także pozostali uczestnicy rywalizacji, którzy uplasowali się blisko czołówki.

Laureatom i uczestnikom English High Flier wypada złożyć serdeczne gratulacje, a wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcić do wzięcia udziału w kolejnych konkursach z języka angielskiego – następny z nich, English Ace, odbędzie się już w marcu.

Tekst: Patryk Wielmowiec