Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2024-07-15

  Imieniny: Henryka, Igi

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 15709921
  • Do końca roku: 169 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Lutowi Super Czytelnicy

Kim są  Super Czytelnicy? To Oni są dobrymi przykładami na to, że książka może być przyjacielem, z którym lubimy spędzać jak najwięcej czasu. Bo przyjaciel jest po to, żeby był z nami wtedy, kiedy nam smutno, ale i kiedy jest w nas radość. To też ktoś, na kim nam zależy, ktoś kto nam doradzi, poprawi nastrój, jest z nami na dobre i złe dni. Czy książka może być naszym przyjacielem? Można by o to zapytać naszych Super Czytelników, którzy poświęcają dużo czasu na przebywanie z nią. Co ciekawego mogą powiedzieć Ci, którzy znaleźli w książce przyjaciela? Zapewne powiedzą, że książki to magia zawarta w słowach, to porywające wydarzenia, to też nauka przez poznawanie innych światów, zgłębianie różnych zagadnień i nurtujących nas tematów. Książki są ponadczasowe, czytali je nasi dziadkowie, rodzice i my je czytamy, bo tylko same korzyści z tego czytania mamy.

Apel do wszystkich miłośników książek!

Nie porzucajcie magicznego świata zawartego w książkach, zanurzcie się w opowieściach, co pozwoli odetchnąć nam od problemów codzienności i choć na chwilę wejść w fantastyczny świat, w którym wszystko jest możliwe. Czytając rozszerzamy naszą wyobraźnię, zdobywamy przeróżne doświadczenia, wchodzimy w przeżycia bohaterów i czujemy to, co oni odczuwają.

Super przyjaciółmi książek w lutym zostali:

Klasy młodsze:

Konstantinos Giatrakos  kl.3D

Tymoteusz Gwiazda  kl.3B

Martyna Miotke  kl.1E

Nikola Tryba  kl.3C

Piotr Szymański  kl.1D

Klasy starsze:

Małgorzata Michelus  kl.4B

Anastazja Żala  kl.5C

Lena Rompca  kl.4A

Kornelia Miszkiewicz  kl.5B

Gratulujemy naszym Super Czytelnikom, którzy otrzymali dyplomy, słodkie nagrody i pochwały z wpisem do dziennika. Jest nas coraz więcej, miłośników książek, ale czekamy na tych, którzy jeszcze czekają na ten zaszczytny tytuł.

Tekst i zdjęcia: Mirosława Wróblewska