W dniu 08.03.2023r. na hali sportowej SP2 w Bolszewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Kategorii Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII), w których Redę reprezentowały uczennice naszej szkoły. W zawodach wzięło udział osiem reprezentacji poszczególnych gmin powiatu. Nasze dziewczęta wylosowała grupę A, w której rozegrały dwa wygrane mecze z Rumią i Kostkowem oraz jeden przegrany, z Bożympolem. Drużyna SP3 stoczyła piękną sportową walkę rozgrywając mecze stojące na wysokim poziomie i pokazała bardzo duże umiejętności, ale mimo to, okazało się, że zabrakło  jednego punktu do awansu do strefy medalowej i ostatecznie zajęła piąte miejsce. Dziewczętom należą się ogromne gratulacje i podziękowania za reprezentowanie naszej szkoły i miasta!

Skład drużyny: Lena Michels, Zuzanna Paluch, Maja Szordykowska, Hanna Jóźwiak, Dominika Bietzke, Marika Wrońska,  Zuzanna Neumann, Oliwia Olszewska, Lena Lieder, Julita Specht, Amelia Czaja, Antonina Charzyńska.

Tekst i zdjęcia: Karolina Hajdel