Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Dzień Kobiet w klasach 4-8, czyli spotkanie z nietuzinkowymi kobietami

Dzień Kobiet w naszej szkole przebiegał w tym roku pod hasłem „Genialne kobiety”. Chętni uczniowie przedstawiali sylwetki niezwykłych kobiet. Niektórzy wykonali plakaty, inni przebrali się za wybrane przez siebie postacie.Podczas długiej przerwy mogliśmy zatem nie tylko przeczytać życiorys sławnych kobiet, ale również spotkać na korytarzu czy poprosić o autograf i rozmowę np.  Igę Świątek, Miss Word Karolinę Bielawską, Coco Chanel, Katharinę Witt czy Magdę Gessler. Nad wszystkim czuwał Samorząd Uczniowski,  który tego dnia przygotował życzenia dla żeńskiej części pracowników szkoły i koleżanek.

Był to wyjątkowy dzień, rozweselił ten zimowy jeszcze dzień i równocześnie poszerzył naszą wiedzą o niezwykłe kobiety: Wiesławę Szymborską, Marię Skłodowską –Curie, Margaret Thatcher i wiele innych.

Tekst: Mariola Szreder

Zdjęcia: Hanna Rojek