Dzień Patrona w klasach 4 – 8

Jak co roku, 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole  Święto Patrona – Stefana Żeromskiego. Tym razem uczniowie z klas 4 – 8  mieli do zrealizowania kilka zadań: ozdobienie drzwi materiałami zawierającymi informacje i zdjęcia o Żeromskim, przebranie jednej osoby w klasie za pisarza, zaprezentowanie mody lat dwudziestych oraz udział dwóch uczniów z każdej klasy w pokoju zagadek, który przez cały dzień umiejscowiony był w bibliotece.  Tam uczniowie zmagali się z rozwiązywaniem krzyżówek, wykreślanką, oraz  uzupełnianiem tytułów utworów naszego patrona. Punkty podliczone za wszystkie zadania  przez komisję w  składzie: Kamila Markowska, Ewelina Miszkiewicz i Teresa Dopke, wyłoniły zwycięskie klasy: I miejsce – 4d, II miejsce – 5d, III miejsce – 5a. Wyróżnienie otrzymały dwie klasy: 4a i 4a.

Najwięcej emocji wzbudzała możliwość przebrania się i zaprezentowania w zupełnie innej niż codzienna, odsłonie. Tym bardziej, że można było wziąć udział w sesji zdjęciowej, odbywającej się w scenerii przygotowanej na szkolnym korytarzu.

Gratulujemy wszystkim klasom zaangażowania, pomysłowości i  dobrej zabawy w tym szczególnym dla naszej szkoły dniu.

Tekst: Teresa Dopke

Zdjęcia: Ewelina Miszkiewicz, Teresa Dopke