Tydzień Dobrych Manier w klasach I-III

W minionym tygodniu, od 17 do 23 września, w klasach I-III trwał Tydzień Dobrych Manier. Każda klasa z dużym zaangażowaniem wykonywała specjalne zadania konkursowe. Jednym z nich było wykonanie „Drzewka dobrych manier”.

Następne zadanie to przygotowanie jednego tańca spośród zaproponowanych: sportowego, dyskotekowego, towarzyskiego lub regionalnego. Uczniowie zaprojektowali też odpowiedni strój pasujący do ich tańca. Projekty przedstawili na specjalnych manekinach. Przez cały tydzień zachowanie dzieci było oceniane przez panie wychowawczynie, panie ze świetlicy, panią bibliotekarkę, oraz panią woźną. W poniedziałek wszystkie klasy spotkały się na sali gimnastycznej, by podsumować pracowity tydzień. Uczniowie zaprezentowali swoje tańce oraz odpowiadali na pytania na temat dobrych manier. Spotkanie zakończyła prezentacja najgrzeczniejszych, czyli dżentelmena i damy z poszczególnych klas. Wszystkie dzieci wywiązały się ze swoich zadań znakomicie. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2c, drugie miejsce klasa 2d oraz klasa 1c, natomiast trzecie miejsce zdobyły klasy 1d i 2b. Serdecznie gratulujemy! Spotkanie przygotowały i prowadziły panie: Bogumiła Deksnait-Naczk i Mariola Szreder.

Tekst: Bogumiła Deksnait-Naczk
Zdjęcia:Teresa Dopke