Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Dzień Patrona w świetlicy

Za nami kolejny tydzień pełen wrażeń i kreatywnej pracy na świetlicy. Na początku tygodnia dzieci przywoływały wiosnę, powstała praca przedstawiająca naszego szkolnego bociana Stefana oraz marzanny z drewnianych patyczków i skrawków materiałów. We wtorek świętowaliśmy dzień patrona naszej szkoły - Stefana Żeromskiego. Aby bliżej poznać sylwetkę i twórczość patrona, uczniowie obejrzeli film biograficzny  oraz rozwiązywali quiz z wiedzy o  Stefanie Żeromskim. Nasi mali artyści malowali również portret swojego patrona. W środę obchodziliśmy ,,Dzień Foki”  i z tej okazji powstała foka wyklejana folią aluminiową.  Na koniec tygodnia z okazji „Dnia Lodów  Rzemieślniczych” uczniowie uformowali swoje lody z pianki plastycznej, i choć lody nie nadawany się do zjedzenia wyglądały smakowicie.

Zrealizowaliśmy również dwa zadania do projektu: ,,W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie” i tak powstały: tekturowy kalendarz pogody oraz piękne kolorowe tulipany z rolek papierowych.

Tekst: Marta Januszanis

Zdjęcia: Żaneta Animucka, Karolina Kułaga, Marta Januszanis