Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Dzień gofra w 0c

„Międzynarodowy Dzień Gofra” obchodzimy 25 marca. Z tej okazji dzieci z klasy 0c  przygotowały same pyszności. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat gofrów. Poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego oraz utrwaliły przestrzeganie zasad higieny podczas posiłków oraz nawyków kulturalnego zachowania się przy stole. Przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem elektrycznym, jakim jest mikser kuchenny i z przepisem na pyszne gofry. Dzieliliśmy nazwy produktów spożywczych i przyborów kuchennych na sylaby oraz  rozpoznawaliśmy litery. Dzieci z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je do miski. Kiedy były już gotowe każde dziecko mogło wykazać się swoją kreatywności w postaci dekorowania gofra. Tego dnia wszystkie dzieci zajadały się pysznymi goframi z bitą śmietaną, dżemem, czekoladą oraz cukrem pudrem. Zarówno zajęcia kulinarne, jak i degustacja gofrów dostarczyły dzieciom ogromnej radości. Gofry smakowały znakomicie.

Tekst i zdjęcia: Joanna Ruszczyńska