Konkurs recytatorski limeryków Wisławy Szymborskiej

Za nami kolejne wydarzenie związane z Ogólnopolskim Projektem „Mistrzyni Szymborska”. We wtorek 28 marca br. w sali 228 odbył się konkurs recytacji limeryków poetki. W wydarzeniu organizowanym przez panie: Teresę Dopke, Hannę Rojek oraz Annę Zwierzycką-Richert wzięło udział 30 uczniów z klas 1-8. Uczestnicy byli podzieleni na trzy kategorie wiekowe, w których należało nauczyć się  różnej liczby wierszy. Dzieci z klas 1-3 uczyły się jednego limeryku, 4-6 dwóch, a 7-8 trzech utworów. Wszystkie recytacje były na bardzo dobrym poziomie, ale trzeba było wybrać te najlepsze. W komisji zasiadły organizatorki oraz pani dyrektor Justyna Zabrodzka. Oto zwycięzcy:

Klasy 1-3:

I miejsce – Zofia Stogowska 3a

II miejsce – Wiktoria Narloch 1d

III miejsce – Zuzanna Dunst 1d

Wyróżnienia – Maria Ostolska 1a, Ignacy Burkacki 3c

Klasy 4-6:

I miejsce – Jakub Rojek 5a

II miejsce – Sofia Kozyr 4d

III miejsce – Rozalia Ferra 4a

Wyróżnienia – Martyna Rajko 4e, Zuzanna Ziemann 4a, Justyna Sikora 4b, Antonina Więcek 6b

Klasy 7-8:

I miejsce – Zofia Bogorodź 8a

II miejsce – Julia Czaja 8a

III miejsce – Zuzanna Wróbel 8a

Dziękujemy uczniom za tak duże zainteresowanie, a Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Tekst: Anna Zwierzycka-Richert

Zdjęcia: Teresa Dopke