Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt

Dnia 05.02.2019 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do rywalizacji zgłosiło się 6 zespołów. Mieliśmy okazję gościć drużyny z: Linii, Orla, Wejherowa, Rumi oraz Dobrzewina-Karczemki.

Dziewczęta rywalizowały w dwóch grupach. Siatkarki z SP3 walczyły z drużynami z Orla oraz Dobrzewina - Karczemki i oba mecze gładko wygrały 2:0, co dało pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinału, gdzie zmierzyły się z zawodniczkami z Wejherowa. Mecz ten również należał do gospodyń, które pokonały swoje przeciwniczki 2:0. Wielkie emocje towarzyszyły zawodniczkom, trenerom oraz kibicom w finale. Naszymi przeciwniczkami były równie doświadczone zawodniczki z Rumi. Jednak to nasza drużyna pokazała wspaniały poziom i zwyciężyła 2:0!

Zawody te były eliminacjami do Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, które odbędą się również w naszej szkole.

Wszystkim zawodniczkom należą się serdeczne gratulacje oraz pochwała za wysoki poziom sportowy.

Skład zwycięskiego zespołu:

Nina Plotzke (kapitan), Liliana Tadda, Amelia Roczyniewska, Klaudia Sudnik, Agata Halkiewicz, Nikola Tarnawska, Martyna Pawlik, Maja Formela, Lilianna Kreft, Oliwia Reclaf

Opiekun: Justyna Potrykus, Anna Koleśnik

Tekst i zdjęcia: Justyna Potrykus, Anna Koleśnik