Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English Ace

Na przełomie kwietnia i maja, tuż przed wyczekiwaną majówką, ogłoszone zostały wyniki XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English Ace, do którego ośmioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 przystąpiło sześć tygodni wcześniej.

Niezwykle wymagający test konkursowy obejmował ponad dwadzieścia zadań o różnym stopniu trudności z zakresu gramatyki i leksyki oraz znajomości elementów kultury krajów anglojęzycznych i był testem wielokrotnego wyboru - każda z odpowiedzi mogła być prawdziwa lub fałszywa.

Konkurs zgromadził  niemal sześć tysięcy uczestników z 232 szkół z całej Polski; wśród uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami i znaleźli się w czołówce rywalizacji znalazło się pięcioro piąto- i szóstoklasistów z naszej szkoły: Tymoteusz Wróbel (5a) – zajmując 1 miejsce w województwie, Michalina Jatkowska (6b) – plasując się na 5 pozycji w województwie, Nina Kulińska (5a) i Nadia Szordykowska (5b) – z 6 miejscem w województwie oraz Anastazja Poniedziałek (5a) z miejscem 14. Wymieniona piątka uczestników uhonorowana została dyplomami za uzyskanie bardzo dobrego wyniku.

Wszystkim wyróżnionym uczniom, ale także tym, którym niewiele zabrakło do sukcesu należą się wielkie brawa i gratulacje. Do wszystkich tych zaś, którzy chcieliby spróbować swoich sił w rywalizacji, wypada skierować słowa zachęty do wzięcia udziału w kolejnych odsłonach tego i innych konkursów językowych.

Tekst: Patryk Wielmowiec