Finalistka etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z matematyki

Zuzanna Jungiewicz, uczennica klasy VIIIc  naszej szkoły, została finalistką etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z matematyki, dla szkół podstawowych, organizowanego w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

Pomorska Liga Zadaniowa to konkurs dla uczniów z województwa pomorskiego. Jest on organizowany w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”, który ma na celu wyłonienie najzdolniejszych uczniów z naszego województwa oraz wspieranie ich w jak najlepszy sposób. Odbywa się on pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Uczennica zmagała się z zadaniami, w których wiadomości, umiejętności oraz treści wykraczały poza podstawę programową. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Anna Mielewczyk-Haustein