Akademia Bezpieczeństwa dla Dzieci

Uczniowie z klas 4a i 4c wzięli udział w Akademii Bezpieczeństwa dla Dzieci zorganizowanej przez Sopocką Fundację My Space Love Story, której celem  jest budowanie i pogłębianie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez gry i zabawy.

Akademia składała się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Podczas pierwszej części instruktor utrwalał z dziećmi zasady ruchu drogowego – dzieci powtarzały znane im znaki drogowe, różnego rodzaju skrzyżowania, zachowania na drodze. Uczniowie odbyli szkolenie w ramach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z panią ratowniczką, która omówiła  zasady pierwszej pomocy - jak zachować się, gdy widzimy wypadek oraz jak przeprowadzić resuscytację – ćwiczenia na manekinie.

Następnie uczestnicy Akademii przeszli do części praktycznej w Miasteczku Rowerowym. Na placu, gdzie ułożone zostały drogi, skrzyżowania, a przy nich ustawione mini znaki, dzieci poruszały się na rowerach zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Tekst i zdjęcia: Alicja Nawrocka