Escape room z Szymborską

W poegzaminacyjny piątek, 26 maja, uczniowie z klas 4-8 mogli wykazać się wiedzą o Wisławie Szymborskiej i rozwiązywać zagadki, które co przerwę pojawiały się na drzwiach sal od języka polskiego oraz biblioteki. Zadania były różne – aby poznać ich treść, należało zeskanować kod QR, który przenosił grających do treści albo rozkodować podany szyfr. Jeśli dana zagadka została rozwiązana poprawnie, uczeń zdobywał tajne hasło, które na końcu należało wpisać do krzyżówki. Zabawa cieszyła się sporym zainteresowaniem – 24 uczniów otrzymało upominki związane z Noblistką. Jak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Była to ostatnia zabawa związana z obchodami Roku Szymborskiej oraz Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Mistrzyni Szymborska”.

Tekst: Anna Zwierzycka-Richert

Zdjęcia: Teresa Dopke