Spartakiada w klasach młodszych

Dzień Dziecka w naszej szkole, obchodzony jest na sportowo. Co roku, organizowany jest Dzień Sportu, którego celem jest zachęcenie do aktywnego spędzania czasu, dostarczenie radości płynącej ze wspólnej zabawy, wdrażanie „zdrowej rywalizacji” i integrowanie zespołów klasowych.

Na początku, dzieci z klas 1-2 złożyły obietnicę, w której zobowiązały się przestrzegać zasad fair play i przede wszystkim dobrze się bawić. Po krótkiej rozgrzewce rozpoczęły się konkurencje sportowe systemem wyścigu rzędów. Zawodnicy wykazali się umiejętnościami w biegu z woreczkiem, w „sadzeniu ziemniaków”, biegu na jednej nodze, biegu tyłem i wielu innych.

Uczniowie z ogromnym entuzjazmem przystąpili do zaproponowanych zadań, które dostarczały sporej dawki emocji. Wśród klas pierwszych najszybszą drużyną okazała się klasa 1E, tuż za nimi uplasowała się klasa 1A, na trzecim miejscu – klasa 1D, a na czwartym ex aequo – klasy 1B i 1C. W klasach drugich wyniki przedstawiają się następująco: wygrała klasa 2D, na drugim miejscu – klasa 2C, na trzecim – klasa 2B, a na czwartym – klasa 2A.

Na zakończenie, pani wicedyrektor Ewa Ryś, pogratulowała wszystkim klasom wręczając przedstawicielom dyplomy. Następnie wychowawcy rozdali swoim sportowcom soki, które po tak dużym wysiłku, smakowały wyśmienicie. Kolejna Spartakiada już za rok!

Tekst: Barbara Mikuś

Zdjęcia: Katarzyna Kałuża, Agnieszka Tatara