Niedziela, 2024-06-23

Imieniny: Albina, Wandy

Dzień Dziecka w świetlicy

Z okazji Dnia Dziecka na nasze kochane świetliczaki czekało moc atrakcji i zabaw. Były smaczne lody i cukierki, a na twarzach dzieci pojawiły się piękne kolorowe malunki. Nie zabrakło wspólnych zabaw integracyjnych m.in. zabawy z chustą animacyjną, odnalezienie swojej pary poprzez odgadniecie koloru karteczki przyklejonej na plecach oraz zabawa z kijkami i kocem. Odbyło się również wielkie poszukiwanie prezentu, dzieci musiały rozwiązywać zagadki, by dotrzeć do ukrytego skarbu. Na koniec dzieci rysowały nową neonową kredą piękne rysunki i puszczały bańki. To był dzień pełen wspaniałej zabawy i uśmiechu.

W dni poprzedzające Dzień Dziecka, świetliczaki miały okazję zapoznać się z kulturą, wyglądem oraz zabawami dzieci z różnych stron świata. Obejrzeliśmy prezentację oraz filmik edukacyjny i wykonaliśmy kolorowankę. Dzieci  wypróbowały również zabawy swoich równieśników z innych państw i tak graliśmy w: ,,Malkota” (Izrael), ,,Węża Boa” (Ghana), ,,Trójkąt” (Francja), ,,Rybaka” (Niemcy) i ,,Wyścig balonów”(Bangladesz).

Wszystkim dzieciom małym i dużym życzymy dużo uśmiechu i wspaniałej zabawy.

Tekst: Marta Januszanis

Zdjęcia: Beata Zawal-Brzezińska, Marta Kępka, Żaneta Animucka, Marta Januszanis