Niedziela, 2024-06-23

Imieniny: Albina, Wandy

XIX Spotkania z książką

Tego roku po raz dziewiętnasty biblioteka prowadziła akcję pod hasłem „Spotkania z książką”. Dzieci z klas pierwszych podczas spotkań z bibliotekarką, Teresą Dopke,  poznawały ciekawe bajki, baśnie i legendy, których uważnie słuchały, by potem móc odpowiadać na pytania z nimi związane. Nagrodą były punkty, które uczniowie zbierali przez cały rok szkolny. Spotkania te były również okazją dla dzieci, aby wypowiedzieć się na różne tematy związane z czytaną historią. Każde zajęcia kończyły się wykonaniem pracy plastycznej. Przez cały rok szkolny odbyło się 40 takich spotkań, a 35 uczniów z największą liczbą punktów otrzymało dyplomy z tytułem „najlepszego słuchacza” oraz nagrody, zaś wszyscy pierwszoklasiści zostali poczęstowani małym co nieco.

Tekst: Teresa Dopke

Zdjęcia: Anna Konkel, Anna Siuda, Teresa Dopke